Обмеження в доступі до публічної інформації в період воєнного стану

У 2011 році почав діяти Закон України «Про доступ до публічної інформації», над яким працювали громадські організації та активісти. Завдяки цьому закону українці отримали право вимагати від органів влади публічну інформацію, а розпорядники таких відомостей, своєю чергою, повинні у встановлені терміни відповідати на запити осіб та оприлюднювати публічну інформацію на своїх ресурсах.

Як отримати ВПО, а також особам, які перебувають на тимчасово окупованих територіях допомогу по безробіттю

7 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 квітня 2022 року № 2220-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану» на період дії воєнного стану яким внесено зміни до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення» та «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Відпустка під час воєнного стану

Відповідно до ст. 12 Закону  «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарних дні, а максимальний термін відпустки без збереження заробітної плати на період воєнного стану не обмежений. 

Встановлення факту смерті на окупованій території

Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ

Основним способом оповіщення населення при надзвичайних ситуаціях є передача         необхідної інформації через мережі радіомовлення та телебачення.