Переспективи ОТГ

Відновлення доріг

Через Переріслянську ОТГ проходять дві дороги, які потребують ремонту. Перша дорога це Богородчани – Ланчин, що проходить через села Волосів та Гаврилівку. Першочершоговим завданням знайти можливості, кошти для ремонту даної дороги. Буде подано повний пакет документів у Державний Фонд регіонального розвитку для фінансування даного проекту у 2018 році. Також у планах є відремонтувати дорогу Лісна Тарновиця – Тлумач, яка проходить через Переріслянську ОТГ. Спільно з громадами, які ще не об’єналися, а це: Лісна Тарновиця і Парище подати відповідні документи у Державний Фонд регіонального розвитку щодо виділення коштів для відновлення доріг.

У селах Перерісль і Фитьків, де дороги належать до комунальної форми власності і потребують ремонту,  першочергово ставити завдання щодо виділення коштів з місцевого бюджету. Є ще одна дорога Назавизів – Марківці, так звана нижня дорога, яка проходить через Назавизів, Лісну Тарновицю, Перерісль, Волосів і Камінну. Це дорога місцевого значення, тому залучення коштів з Державного бюджету не можливе, але враховуючи те що по ній здійснюють регулярні перевезення маршрутки, треба буде вишукати кошти з місцевого бюджету і привести дорогу до належного стану.

Освітянська сфера

В Переріслянській громаді ми маємо ряд освітянських закладів: в с. Гаврилівка є ЗОШ І-ІІІ ступенів і дошкільний заклад; у с. Волосів маємо навчально-міжшкільний комплекс, в с. Перерісль маємо ЗОШ І-ІІІ ступенів та дошкільний заклад; у с. Фитьків маємо також школу і дитячий садочок. Завданням буде: перше – утримати в належному стані дані заклади та покращити їх інфраструктуру, а також забезпечити достойний рівень заробітної плати працівникам, які не фінансуються з державного бюджету. Уряд виділяє кошти на оплату праці педагогів, але є ще видатки на оплату праці технічним працівникам, виплати на енергоносії та харчування дітей. Для ОТГ ці питання для будуть пріоритетними. Крім того в освіті дуже багато питань, які потребують особливої уваги.

В селі Гаврилівка продовжити і завершити ремонт школи – перше це заміна даху і вікон. В другу чергу облаштування басейну в школі, щоб діти мали змогу навчатись плавати. Також у перспективі є облаштування майданчика зі штучним покриттям.

У селі Перерісль цього року відкрито майданчик зі штучним покриттям за кошти районного бюджету, багато чого зроблено по дошкільному навчальному закладі, але в школі треба обов’язково облаштувати спортивний зал. На даний час є проектно-кошторисна документація, тому потрібно працювати над реалізацією цього проекту. Спортзал повинен відповідати сучасним вимогам і бути модульного типу.

Волосівський НВК, там необхідно покращити матеріально-технічну базу, обладнати санвузли на належному рівні, а також облаштувати майданчик зі штучним покриттям.

Село Фитьків. Тут школа в хорошому стані, але треба покращити матеріально-технічну базу, а це нові комп’ютери, мультимедійні дошки та інше сучасне устаткування. В планах є розширення дошкільного навчального закладу.

Медична сфера

В селі Перерісль є типова, звичайна амбулаторія, яка повинна стати центром надання медичної допомоги.  Потрібно: провести капітальний ремонт приміщення і покращити матеріально-технічну  базу медичного закладу. Для ефективного надання медичної допомоги необхідно відкрити ФАП і в селі Гаврилівка,  виходячи із чисельності населення, наявності будівлі та напрацювань по даному питанні. Державою передбачені субвенції на медицину, тому треба добиватися,  щоб медичні заклади, які функціонують на території нашої ОТГ були забезпечені належним чином, а це: кардіографи та медичним обладнанням, яке повинно бути на базовому першому рівні.

Залучення інвестицій

Без інвестицій, без залучення малого і середнього бізнесу громада не зможемо повноцінно розвиватися. Чим більше буде платників податків, тим більше буде надходжень до місцевого бюджету, а це дасть можливість соціально-економічному розвитку нашої ОТГ. Також треба провести інвентаризацію всіх земельних ресурсів, далі знаходити інвесторів для здійснення ними господарської діяльності, а це у свою чергу дасть нам створення нових робочих місць і забезпечить надходження до бюджету.

Центр надання адміністративних послуг

Пріоритетом є створення в нашій ОТГ центру надання адміністративних послуг. Такий центр дасть змогу отримувати всі адміністративні послуги на місці, починаючи від субсидій і до оформлення закордонних паспортів та ІD-карток, а не в районному центрі Надвірній.

Комунальна сфера, Поводження з ТПВ

Великою проблемою в усьому Надвірнянському районі є поводження з твердими побутовими відходами. Для вирішення цієї проблеми в нашій ОТГ потрібно буде придбати автомобіль-сміттєвоз, облаштувати місця для збору ТПВ і за графіком їх вивозити в спеціалізоване місце для переробки та утилізації. Для здійснення цього потрібно співпрацювати з депутатами та керівництвом Івано-Франківської обласної ради, керівництвом ОДА , щоб залучити кошти з Івано-Франківського екологічного фонду для придбання сміттєвоза. Таким чином ми зможемо вирішити проблему поводження з твердими побутовими відходами на території нашої ОТГ.