Забруднення поверхневих водойм

Забруднення поверхневих вод – це істотне зниження якості водних ресурсів через попадання в струмки, річки, озера, моря та океани різних хімічних речовин, твердих відходів або розмноження в них мікроскопічних живих організмів (бактерій ,грибів, водоростей).

Ендемічний зоб. Фактори ризику та методи профілактики

Захворювання, що розвивається на тлі дефіциту йоду і супроводжується збільшенням щитоподібної залози.     Щитовидна залоза є найважливішим елементом ендокринної системи, так як виробляє гормони, які необхідні для реалізації фізіологічних функцій людського організму. Одним із гормонів, який вона продукує, є тироксин, що відповідає за діяльність основних функцій організму

Що треба знати про СНІД

            Україна залишається в категорії країн з концентрованою стадією епідемії ВІЛ-інфекції, що зосереджена серед окремих груп населення високого ризику інфікування ВІЛ. Сьогодні епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції в Україні знову характеризується зростанням кількості зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції в більшості регіонах України.

Холодова алергія: симптоми і лікування

Люди, які страждають від нападів алергічних реакцій, добре знайомі з проблемою алергії. Однак варто знати, що алергія буває не тільки на квіти, листя і пух від кульбаб, пил або шерсть улюбленого кота.

Що потрібно знати про Професійні Захворювання

До професiйних вiдносять захворювання, в етіології  яких головна роль належить певному професiйному фактору (при силiкозi – пилу, що мiстить вiльний дiоксид кремнiю, при професiйних iнтоксикацiях – певним промисловим отрутам тощо). До групи професiйних хвороб належать також деякi загальнi захворювання, у розвитку яких установлено причинний зв’язок з дiєю певних факторiв виробничого середавища (бронхiальна астма – у робiтникiв деяких хiмiчних виробництв та сiльського господарства; захворювання опорно-рухавого апарату (бурсит) – у працiвникiв вугiльної промисловостi тощо) .

ВСЕ ПРО ТУБЕРКУЛЬОЗ !

Туберкульоз  — це інфекційне бактеріальне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, яка найчастіше вражає легені. Передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз, який приймає різні форми, вражаючи при цьому різні органи і системи — давнє за походженням, і дуже поширене інфекційне захворювання, яке викликається особливими хвороботворними мікобактеріями виду Mycobacterium tuberculosis complex.

Як зберегти воду на довгий час

Зараз багато жителів нашої країни позбавлені доступу до води - не тільки питної, а й водопровідної. У нинішніх непростих умовах, коли можливі перебої з харчуванням та водою, важливо робити запаси. При цьому вода має не менше, а набагато більше значення для людини, ніж їжа. А тому важливо зробити деякий запас води, а потім періодично її оновлювати.

Дифтерія та ангіна, яка різниця?

Відмінність дифтерії від ангіни на попередньому етапі важко вловити, оскільки вони мають однаковий перебіг.  Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем. Ангіна — це запальний процес в мигдаликах, збудниками якого є бактерії, віруси, грибки.