Надання відпустки військовослужбовцям під час дії воєнного стану

Згідно закону 2822-IX, під час дії воєнного стану військовослужбовці можуть брати частину щорічної основної відпустки, а також відпустку за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення.

Індексація пенсії -2023 хто і в якому розмірі її отримає?

Індексація — це механізм підвищення грошових доходів громадян, який дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг. Метою відповідних дій є підтримка найменш фінансово захищених громадян, які вже не можуть працювати, і повністю залежать від пенсійних виплат.

Декретні виплати та хто має право на них

В Україні розмір декретних виплат різниться для працюючих та безробітних жінок та прив'язаний до різних показників. Період декрету теж різниться й залежить від кількості дітей. Усі жінки, які працевлаштовані за трудовим договором, мають право на декретну відпустку і виплату відпускних по вагітності і пологах. Разом із тим, чи мають право на “декретні” інші категорії жінок, у тому ті, які не працюють? Так, мають право, але за певних умов і за окремою процедурою.

Які документи потрібні для виїзду за кордон чоловіка, що супроводжує особу із інвалідністю

З 2 листопада 2022 р. відповідно до Постанови Кабміну від 28.10.2022 № 1212, довідка до акту огляду МСЕК НЕ входить до переліку документів, які надають право на перетин державного кордону під час воєнного стану.