Бюро безоплатної правової допомоги

20 Червня, 2022 р., 10:37
Як відомо, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька у догляді за дитиною" № 1401-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 15 квітня 2021 року, забезпечено рівні можливості для чоловіка й жінки у питанні поєднання роботи із сімейними обов'язками. Зокрема, усуваються законодавчі прогалини, що обмежують право батька на відпустку для догляду за дитиною.
13 Червня, 2022 р., 11:22
Під час воєнного стану багато хто був вимушений  евакуюватися у більш безпечні регіони України, деякі -  залишилися без паперових чи цифрових документів.  Тому, Урядом для забезпечення швидкого підтвердження особи постановою від 10 березня 2022 року № 248 затверджено порядок застосування єДокумента у період дії воєнного стану.
09 Червня, 2022 р., 16:19
У 2011 році почав діяти Закон України «Про доступ до публічної інформації», над яким працювали громадські організації та активісти. Завдяки цьому закону українці отримали право вимагати від органів влади публічну інформацію, а розпорядники таких відомостей, своєю чергою, повинні у встановлені терміни відповідати на запити осіб та оприлюднювати публічну інформацію на своїх ресурсах.
06 Червня, 2022 р., 10:54
7 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 квітня 2022 року № 2220-IX  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану» на період дії воєнного стану яким внесено зміни до законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», «Про зайнятість населення» та «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

01 Червня, 2022 р., 11:08
Під час воєнного стану виникають непередбачувані обставини, за яких документи губляться чи забрати їх немає можливості.

25 Травня, 2022 р., 13:28
Все частіше до фахівців Бюро стали звертатись громадяни із питанням  чи можуть військовослужбовці звільнитися зі служби під час воєнного стану

16 Травня, 2022 р., 15:36
Відповідно до ст. 12 Закону  «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 24 календарних дні, а максимальний термін відпустки без збереження заробітної плати на період воєнного стану не обмежений.
09 Травня, 2022 р., 09:43
Відповідно до Цивільного процесуального кодексу України заява про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подана родичами померлого або їхніми представниками до суду за межами такої території України.

05 Травня, 2022 р., 09:56
З 30 квітня діє оновлений порядок надання компенсації за тимчасове розміщення ВПО. Так, постановою Кабміну від 29.04.2022 № 490 передбачено одразу декілька важливих змін:
21 Лютого, 2022 р., 14:07
Cтаття 121 Земельного кодексу дає право громадянам безоплатно отримати землю для: