З  1 жовтня діє оновлений порядок надання компенсації за тимчасове розміщення ВПО

З 1 жовтня діє оновлений порядок надання компенсації за тимчасове розміщення ВПО

Уряд вкотре оновив підходи щодо надання компенсації за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб. Так, з 1 жовтня згідно з постановою Кабміну від 30.09.2022 № 1094 запроваджено одразу декілька важливих змін:

Порядок звільнення з роботи

Звільнення працівників повинне відбуватися у суворій відповідності до вимог чинного трудового законодавства. Порушення процедури може бути підставою для поновлення працівника на роботі, зміни формулювання причини та/або дати звільнення, виплати грошової компенсації, відшкодування моральної шкоди.

Чи можуть під час воєнного стану арештувати кошти на банківському рахунку.

Згідно зі ст. 56 Закону України “Про виконавче провадження” арешт майна (коштів) застосовується для забезпечення реального виконання рішення та накладається у розмірі суми боргу з урахуванням виконавчого збору, витрат виконавчого провадження, штрафів та основної винагороди приватного виконавця на все майно боржника або на окремі речі.

25 серпня заборонено примусово стягувати борги за житлово-комунальні послуги: кого стосуються зміни?

Парламентом запроваджено тимчасову заборону стягнення боргів за житлово-комунальні послуги з 25 серпня 2022 року і до завершення воєнного стану. Тим не менше відповідні пом’якшення передбачені лише для певних категорій осіб.