Який порядок отримання свідоцтва про право на спадщину?

Спадкоємець, на основі ст. 66 Закону України «Про нотаріат», має право отримати свідоцтво про право на спадщину. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцеві, який прийняв спадщину. Загальний термін на прийняття спадщини встановлений відповідно до вимог ст. 1270 Цивільного кодексу України у 6 місяців і розпочинається з дня відкриття спадщини. Після закінчення цього терміну у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва про право на спадщину. Свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно згідно ст. 1298 Цивільного кодексу України видається після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини. Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які своєчасно прийняли спадщину (подача заяви про прийняття спадщини чи спільне сумісне проживання на момент смерті спадкодавця), жодними строками не обмежується, і звертатися за одержанням свідоцтва про право на спадщину можна будь-коли після закінчення шестимісячного строку.

Борги при розлученні: кому виплачувати

Під час розлучення перед колишнім чоловіком і дружиною деколи може постати питання не лише про поділ майна, але й про борги. Саме кредитні зобов’язання, яких вони встигли набути, перебуваючи у шлюбі, часто стають проблемою для обидвох.

Правова консультація БВПД

До Надвірнянського бюро правової допомоги дуже часто звертаються громадяни  щодо питання : «Чи має право виконавець накласти арешт на зарплатну  чи пенсійну картку»

Як дізнатися суму заборгованості по аліментам

Відповідно до ч. 4 ст. 71 Закону України "Про виконавче провадження" виконавець зобов’язаний обчислювати розмір заборгованості із сплати аліментів Щомісяця. Досить часто у сторін виконавчого провадження (стягувача або боржника) виникає потреба чи бажання перевірити вірність нарахування аліментів чи дізнатися розмір заборгованості.

З 1 вересня лікарняні – лише в електронному вигляді

Е-лікарняний або ж офіційно “електронний листок непрацездатності” – це документ, який прийшов на заміну паперовому лікарняному. З 1 вересня цього року листки непрацездатності реєструватимуть лише в електронному вигляді, а тому варто знати, як саме відбувається оформлення цього документа.

Чи потрібно носити маску, якщо ви повністю вакциновані від COVID-19?

Людина вважається повністю провакцинованою через два тижні після другої дози вакцини. Саме тоді ефективність вакцини сягає максимуму і ви захищені від тяжкого перебігу хвороби та смерті від наслідків COVID-19. Та чи означає це, що можна припинити носити маску та дотримуватись інших протиепідеміологічних правил.

Правила розміщення вигрібної ями (вигребу)

Вигрібна яма (вигріб) – це інженерна споруда у вигляді поглиблення в землі, виконана з водотривкого матеріалу, призначена для збирання та зберігання рідких відходів, наземна частина якої обладнана щільно прилягаючою кришкою та решіткою для відокремлення твердих відходів.