Фото без описуДосить часто трапляється, що про наявність боргу та арешт рахунків особа дізнається тоді, коли приходить повідомлення від банку, що її рахунки заблоковані або безпосередньо під час здійснення розрахунку картою, чи зняття коштів у банкоматі.

Якщо особа є боржником та на її рахунки накладено арешт, виконавець обов’язково вносить інформацію щодо такої особи до Єдиного реєстру боржників. Для отримання інформації боржник може скористатись пошуком в “Єдиному реєстрі боржників” https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors, який розташований на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України. В реєстрі міститься інформація стосовно номеру виконавчого провадження, документу на підставі якого це провадження відкрито та категорії стягнення коштів.

Після чого потрібно звернутись до виконавця, яким відкрито виконавче провадження із заявою на отримання наступних документів:

- копії постанови про відкриття виконавчого провадження;

- копії постанови про арешт коштів боржника та інших документів, які містяться в провадженні;

 

Також потрібно звернутись до банківської установи, де відкрито рахунок, на який накладено арешт, та отримати довідку з інформацією, що рахунок використовується виключно для зарахування цільових виплат.

Після отримання довідки з банківської установи, звернутись із заявою до виконавця, яким накладено арешт на рахунок, з проханням зняти арешт з рахунку (до прикладу, у зв’язку з арештом рахунків, що призначені для отримання соціальної допомоги, пенсії, стипендії тощо); сплатити заборгованість згідно із виконавчим документом.

Якщо виконавець відмовляє скасувати арешт коштів на рахунку боржника, тоді за наявності законних підстав, Боржник має право звернутись до суду для оскарження винесеної державним чи приватним виконавцем постанови про арешт коштів.

Крім того, потрібно знати, якщо Боржником в судовому порядку буде оскаржено або скасовано документ, на підставі якого виконавче провадження відкрито, виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження та знімає арешт з коштів на рахунках.

Якщо судом задовольняються вимоги боржника щодо зняття арешту з рахунків, на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, виконавцем знімається арешт з коштів боржника.

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД