Село Перерісль Надвірнянського району Івано-Франківської області розташовано на шляху з Галицької землі на Угорщину через перевал Яремче – Воронєнка, існує від дуже давніх часів доказом цього є цитований у книжці Розова «Українські грамоти», договір продажі яким власник села Перерісль, ХОДЬКО ГОЛОВАЧИН продав половину села Перерісль своєму братові за тридцять гривень срібла.

Договір цей списаний був у 1424 році у Галицького старости пана Михайла Бучацького. Значить вже в першій половині 15 століття згадане село існувало під нинішньою назвою, але перша згадка про село виникла значно скоріше.

Є докази, що на території цього села існувала людська оселя вже в ІХ столітті нашої ери. А саме, професор Львівського університету Пастернак, що свого часу відкрив у Крилосі коло Галича фундаменти СОБОРУ збудованого в ХІ столітті Галицьким князем ГРОСЛАВОМ ОСМОМИСЛОМ, який вів розкопки на території села Перерісль на корчунку ліса, званого «ДУБИНА», недалеко потоку «МОГИЛІВ» і знайшов там ряд могил, з похованням людей ІХ століття. Це означає, що вже в цьому столітті територія села Перерісль була заселена постійними жильцями.

Село Перерісль дало себе добре чути у часи Хмельниччини, а саме: коли Богдан Хмельницький йшов на Львів, народ в Західній Україні (Червоній Руси) так тоді називалась Галичина, масово повстав проти своїх гнобителів, і згідно історичних даних, зібраних професором ТОМАШІВСЬКИМ, в Перерослі бідні шляхтичі сполучилися з селянами села Перерісль і погромили багачів шляхтичів цього села, а потім влились у загін ватажка Семена Височана з Отинії. Він на чолі 17-ти тисячного загону пішов на замок у селі Пнів, за Надвірною, де заховалось багато шляхти з Покуття. Ватажок Семен Височан цей замок здобув і знищив зібрану там шляхту багачів.

Село Перерісль згадувалось в історії Манявсього скиту, написаний Юліаном Целевичом, а саме записано там, що шляхтичі «ПЕРЕРІСЛЯ» записували свої пасіки у лісі «БЕРЕЗИНА» - Скитові Манявському.

В часі ліквідації Манявського Скиту, до Переросля завезено чотири намісні образи, а саме: Ісуса Христа, Матері Божої,Трьох Святителів, і ще святого отця Миколая, та запрестольний образ Пресвятої Богородиці в золотих ризах.

Село Перерісль згадується також в актах Візітації Парафії з 1740 року. Там записано, що в Перерослі існує церква святого Миколая. Парохом був Леськів Іван, ординований владикою Варлаамом Шептицьким. Парафіян тоді було 400 осіб.