Бюро безоплатної правової допомоги
- Новини
- Бюро безоплатної правової допомоги
Як збільшити розмір аліментів на дитину
Розмір аліментів, визначений рішенням суду, не вважається незмінним. Стаття 192 Сімейного кодексу України прямо передбачає можливість зміни розміру аліментів за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення здоров’я одержувача аліментів та в інших випадках, передбачених Сімейним кодексом України.
Що потрібно знати про мирову угоду у виконавчому провадженні
Уміння вирішувати конфлікти мирним шляхом є необхідною якістю для виходу зі складних ситуацій і досягнення позитивного результату у будь-якій сфері життя.
Легалізація самочинного будівництва
Відповідно до ст. 376 Цивільного кодексу України самочинним вважається будівництво житлових будинків, будівель, споруд, іншого нерухомого майна у разі:
Як визначити місце проживання дитини
Право батьків на визначення місця проживання дитини.
Відповідальність за керування авто у стані сп'яніння
В Україні суттєво посилилась відповідальність за керуванням автомобілем у нетверезому стані. З цього питання консультують фахівці Надвірнянського бюро правової допомоги.
Нові штрафи за порушення правил дорожнього руху
З 17 березня набув чинності Закон № 2695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху».
Декларування-2021: як правильно подати декларацію
01 січня 2021 року розпочалася кампанія подання щорічних декларацій за 2020 рік особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка триватиме до 31 березня 2021 року.
Які грошові доходи підлягають компенсації в разі порушення строків їх виплати?
Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 4 лютого 2021 р. № 1214-IX.
Відповідальність за умисне декларування недостовірних відомостей
У 2020 році Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відійшло від практики, яка мала місце до 2020 року, чіплятися до “одруків” та сфокусувалося на виявленні реальних порушень у деклараціях посадовців. Також аби такі одруки траплялися як найрідше, НАЗК розробило “підказки”, які допомагають при заповненні декларації.