Фото без описуНабрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати» від 4 лютого 2021 р. № 1214-IX.

Змінами визначено вичерпний перелік грошових доходів громадян, які підлягають компенсації у випадку порушення встановлених строків їх виплати, а саме:

• пенсії або щомісячне довічне грошове утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством);
  • соціальні виплати;
  • стипендії;
  • заробітна плата (грошове забезпечення);
  • сума індексації грошових доходів громадян;
  • суми відшкодування шкоди, заподіяної фізичній особі каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
  • суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Важливо! Своєчасно   не   отриманий   з   вини   громадянина  дохід
компенсації не підлягає.

Надвірнянське бюро правової допомоги