Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України
- Новини
- Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України
Радіаційний фон – в межах норми
У зв’язку із введенням воєнного стану в Україні, фахівцями Надвірнянського районного відділу ДУ "Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України" на території району продовжується моніторинг гамма-випромінювання в наявних моніторингових точках(пункт розташування ВСП), а також відслідковуються вибірково рівні гамма-фону на території Надвірнянського району,
ЙОД ТА ЙОГО ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ЗДОРОВ`Я ЛЮДИНИ
Йод – дуже важливий мікроелемент, запас якого потрібно поповнювати. Дефіцит йоду вкрай небезпечний для людського організму, оскільки нестача цього мікроелемента збільшує ризик серйозних захворювань щитовидної залози, органів травлення, він також впливає на розумовий розвиток.
Підступний ворог під назвою «туберкульоз»
Туберкульоз – це інфекційне захворювання з хронічним перебігом, викликане паличкою Коха. Найчастіше патологічний процес локалізується в легенях (легеневий туберкульоз), але може уражати й інші органи (позалегеневий туберкульоз): мозкові оболонки, нирки, кістки, печінку, шкіру, лімфатичні вузли тощо. Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, коли хвора на активний легеневий або гортанний туберкульоз людина кашляє або чхає.
«Менінгококова інфекція: як захистити себе від захворювання?»
У наш час, коли думки охоплює пандемія і захист себе від COVID-19, на жаль, втрачається пильність щодо інших хвороб. Проте інфекційні захворювання досі є серед нас і захищати свій організм комплексно варто завжди.
Що потрібно знати про кір?
Кір —гостре вірусне захворювання, що супроводжується запальним ураженням верхніх дихальних шляхів, висипом. Надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання (повітряно-крапельним шляхом).
Профілактика поліомієліту
Лікування від цієї хвороби не існує, єдиний захист – вакцинація!
Що таке скарлатина ?
Скарлатина – це гостре інфекційне захворювання, яке викликається бета-гемолітичним стрептококом групи А. Найчастіше хворіють діти переважно у віці 2-10 років. Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом ( через дрібні бризки слини при кашлі та чханні), а також контактно-побутовим шляхом (наприклад, через предмети побуту, рушник, іграшки та інше), якими користувалася інфікована людина.Для скарлатини характерні симптоми загальної інтоксикації, ангіна та висип на шкірі. Початок хвороби гострий. Тривалість інкубаційного періоду – від декількох годин до 7 – 12 днів.
«Профілактика кліщового енцефаліту.»
Кліщовий енцефаліт – це природно-вогнищеве гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може призвести до інвалідності, іноді навіть до летальних випадків.
Вплив стресу на здоров’я
Триває війна… Вже рік кожен з нас відчуває занепокоєння, тривогу й переживає стрес. Це прийнятна реакція нашої психіки і організму на ситуацію, що склалася. Війна — це надпотужний стрес, до якого важко пристосуватися, особливо якщо він розтягнутий у часі. Навіть, якщо Ви знаходитеся у відносно спокійному регіоні, розум сприймає загрозу близькою. Ті, хто виїхав, також зазнають стресів. Але іншого типу. Окремо стоять фронтовики — у них бойовий стрес. Реакція на стрес буде різною в усіх людей. Все залежить від генів і попереднього досвіду: те, яким було наше дитинство, як нас навчили реагувати на стреси в ньому. У малих дозах стрес корисний, але коли він стає довготривалим чи хронічним, це може мати серйозні наслідки. При стресі людина гірше відчуває свої фізичні потреби, тому може не помічати змін у стані здоров’я. Але «ефект накопичення» наздоганяє загостренням хронічних хвороб чи неприємними симптомами, які вперше проявилися лише під час війни, що може мати серйозні наслідки для організму.