Держпродспоживслужба забезпечує моніторинг цін на соціально значущі товари

З метою оперативного реагування та забезпечення контролю за встановленням суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі цін на соціально значущі товари Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  запроваджено  щоденний моніторинг цін на дану групу товарів, починаючи з 01.03.2022.

Термінове сигналізаційне повідомлення: посівам озимого ріпаку загрожують шкідливі організми

Підвищення температури повітря сприяє заселенню та активізації шкідливості в посівах ріпаку хрестоцвітих блішок, імаго квіткоїда, прихованохоботника та заселення ними посівів, шкідливість яких може бути значною.

Профілактика харчових отруєнь

Наближається пора Великодніх свят та поминальних днів. В період свят люди зазвичай готують та споживають багато різноманітних страв. Нерідко ці страви зберігаються протягом тривалого часу у неналежних умовах, що збільшує ризик псування харчових продуктів і, як наслідок, можливості виникнення харчових отруєнь. Аби уникнути харчових отруєнь чи гострих кишкових інфекцій, Надвірнянський від ГУ Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області РЕКОМЕНДУЄ дотримуватись наступних простих правил:

Держпродспоживслужба продовжує контроль за пунктами харчування тимчасово переміщених осіб та членів територіальної оборони

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області забезпечує постійний моніторинг дотримання санітарно-гігієнічних вимог як у пунктах організованого харчування осіб, які були вимушені покинути місця постійного перебування у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації, так і у пунктах харчування членів територіальної оборони.

Ранні овочі і фрукти вже  на прилавках

Ранні овочі і фрукти вже на прилавках

Перші в цьому сезоні овочі, фрукти і зелень вже почали з’являтися на прилавках. Мало хто може встояти, щоб не покуштувати першу полуницю, купити пучок зелені. Але купуючи ранні фрукти та овочі слід пам’ятати про потенційну небезпеку, яку вони можуть в собі  містити. А це нітрати і пестициди. Зауважимо, що рання продукція, вирощена в парниках і теплицях, містить у в 2-3 рази більше нітратів. Згідно з дослідженнями, зі свіжими овочами до організму людини потрапляє від 40 до 80 відсотків добової дози нітратів.

Про дотримання вимог діючого законодавства у сфері реклами

На Прикарпатті відновлюється робота малого та середнього бізнесу. Крім того, збільшується кількість підприємств, які переїхали з населених пунктів, де ведуться активні бойові дії. Тому, з метою інформування про свою підприємницьку діяльність оновлюється рекламний контент, який не завжди відповідає вимогам законодавства.

Алгоритм дій при виникненні хімічної небезпеки

Аварії (катастрофи) на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак, синильна кислота, фосген, сірчаний ангідрид тощо. Це являє серйозну небезпеку для населення, адже заражене повітря вражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

Радіаційний фон на Івано-Франківщині в межах норми

За результатами щоденного моніторингу радіаційного фону, який проводиться спільно з фахівцями  Івано-Франківської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, в місті Івано-Франківську перевищень рівнів природних фонових значень не відзначалося.

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 398 «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану» від 01 квітня 2022 р., яка спрощує здійснення фітосанітарних заходів та процедур при ввезенні на митну територію України та переміщенні сільськогосподарської продукції рослинного походження, в тому числі насіння, на період воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування.