Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України
- Новини
- Івано-Франківський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України
Обережно! Вірусний гепатит А!
Джерело – хвора людина. Збудник передається від людини до людини при прямому контакті через предмети побуту, брудні руки, а також через воду та харчові продукти, які забруднені випорожненнями хворої людини.
ЗОЛОТИСТИЙ СТАФІЛОКОК. ПРИХОВАНА НЕБЕЗПЕКА.
Золотистий стафілокок є бактерією, яка в нормальному стані знаходиться на шкірі людини і не завдає жодної шкоди, але у разі зараження вона викликає запальний процес на шкірі та інших органах людини. При виявленні стафілококової інфекції необхідно провести аналіз на стафілокок у навколишньому середовищі – найчастіше він зустрічається на посуді, іграшках, навіть постільній білизні, тому дуже важливо дотримуватися правил гігієни.
Попередження виникнення водо нітратної метгемоглобінемії
Метгемоглобінемія – стан підвищення рівня метгемоглобіну в крові.
Як не отруїтися грибами
З давнини гриби вважалися улюбленою їжею людини. У будь-якому вигляді вони збагачують та урізноманітнюють меню здорової людини.
Захисти свою шкіру від сонця.
Влітку ніяк не можна обійтися без засмаги - використати цей час хочеться всім. Красива засмагла шкіра до цих пір викликає у нас заздрість до її власників, хоча засобів для засмаги сьогодні багато, і кожен може ними скористатися. Проте, вже дуже багато людей почали розуміти, чим загрожує вплив палючих сонячних променів і ультрафіолету, і сьогодні перестали бути рідкістю такі проблеми, як пігментація шкіри або сонячна алергія.
Що робити при зустрічі з змією ?
З настанням теплих днів збільшується кількість повідомлень про зустрічі зі зміями, навіть інформація про те, що десь на когось напала агресивна змія. Змій в Україні відносно невелика кількість – 6 видів полозів, 2 види гадюк, мідянка та два види вужів, які абсолютно безпечні. Найнебезпечнішими, але не смертельно, є гадюки. Більш агресивні – мідянка та полози, але варто зазначити, що вони не мають отрути. Шкоди від їх укусу буде не більше ніж будь-якого рядового порізу". Зазвичай плазуни тікають від людей, почувши кроки, стукіт, голоси. Вони одразу ж ховаються в нори або відповзають. Але в сонячні дні їхні відчуття притуплюються. Для того, щоб не постраждати від зустрічі зі зміями, рятувальники радять мати відповідний одяг та взуття: високі чоботи, вільні штани-шаровари, заправлені у взуття. Під час збирання грибів чи ягід краще користуватися палицею відповідної довжини, щоб перевірити зарості.
БЕЗПЕКА НА ВОДІ
Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.
Профілактика гострих кишкових інфекцій
Літо - це пора, коли організм насичується вітамінами, коли люди ходять відпочивати на природу, ходять купатися у відкритих водоймах, а також пора, коли спостерігається найбільша кількість випадків кишкових інфекцій - сальмонельозу, ротавірусної і ентеровірусної інфекції, шигельозу тощо, пов'язаних з вживанням забруднених продуктів харчування та питної води.