Фото без описуЛюди, які страждають від нападів алергічних реакцій, добре знайомі з проблемою алергії. Однак варто знати, що алергія буває не тільки на квіти, листя і пух від кульбаб, пил або шерсть улюбленого кота.

Алергічна реакція може настати від холоду, і її прояви нітрохи не менш важкі, ніж реакція на традиційні подразники.

Прояви холодової алергії

Реакцію організму на холод викликають не тільки мінусова температура повітря, але і холодна вода, і пориви холодного вітру, навіть холодна постіль і прохолодні напої.
Найчастіше холодова алергія вражає обличчя і руки. Це найбільш відкриті ділянки шкіри, які піддаються впливу холоду. Проявами алергії на цих ділянках стають почервоніння обличчя, тріщинки на шкірі і поява висипу. Для деяких людей контакт з холодом загрожує появою кропив’янки

Симптоми холодової алергії

Cимптоми холодової алергії ділять на два типи: зовнішні і внутрішні. Адже крім свербіння і лущення шкіри, реакцією на холод може бути закладений ніс і мігрень.

Зовнішні симптоми:

  • поява червоних плям, пухирів та висипи;
  • хворобливість і почервоніння в місці ураження холодом;
  • лущення, набряк і свербіж;
  • іноді набряки всього тіла можуть з’являтися навіть після нетривалого контакту з холодом;
  • сльозоточивість і різь в очах, кон’юнктивіт.

Внутрішні симптоми:

  • закладеність носа і нежить, які припиняються після повернення в тепло;
  • напади сильного головного болю після прогулянки на холоді без головного убору;
  • радикуліт;
  • бронхоспазм, який проявляється навіть при невеликих морозах.

Лікування холодової алергії

Головним ліками від даного типу алергії слід назвати тепло. Якщо оберігати найбільш уразливі ділянки шкіри від холоду, то проблема холодової алергії не буде Вас турбувати. Найскладніше захистити від холоду обличчя і руки. Але якщо руки ще можна заховати в рукавички, то для обличчя залишається тільки сподіватися на захист крему. Тому на холодний період потрібно підібрати жирний класичний крем або ж придбати спеціалізований, який покликаний захистити обличчя від холоду.
 

Головне – пам’ятайте, що у здорових людей рідко проявляється холодова алергія. Тому варто звернути увагу на загальний стан свого організму. Адже алергія може стати ознакою захворювання нирок, печінки, імунних порушень.