Фото без описуНа виконання відповідних доручень Прем’єр-міністра України і т.в.о. Голови Держпродспоживслужби, з метою дотримання протиепідемічних заходів, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 № 14, Головне управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області з початку травня цього  року здійснює  заходи  на агропродовольчих ринках області.

Перед початком їх роботи проведено обстеження щодо можливості відкриття, до власників агропродовольчих ринків області було доведено перелік протиепідемічних заходів, який включає в себе критерії, згідно з якими повинні працювати ринки: продавці та покупці мають бути у масках чи респіраторах, на вході проводитись обов’язковий температурний скринінг та забезпечення антисептиком для дезінфекції рук. Кожні три години потрібно дезінфікувати торгові місця, а також проводити щоденну дезінфекцію усіх робочих місць в кінці робочого дня та інші.

За цей час в Івано-Франківській області  19 із 43 ринків відновили свою роботу, що складає 44%. Решта ринків області не запрацювали через те, що власники не змогли забезпечити відповідні технологічні та санітарні вимоги. За перший тиждень роботи ринків Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснено 69 перевірок ринків, виявлено 31 порушення, видано 17 приписів, складено 2 протоколи про санітарне правопорушення, направлено 8 інформацій до органів місцевого самоврядування та 4 до органів Національної поліції для вжиття відповідних заходів. Забезпечено на весь час роботи ринків постійну присутність двох державних інспекторів  Держпродспоживслужби області.

Виявлені недоліки усувались на протязі 1 години або до кінця робочого дня. Слід відмітити, що частина порушень допускалась самими покупцями, які самовільно знімали маски на території ринку, не дотримувались соціальної дистанції в 1,5м., відмічались випадки стихійної торгівлі за межами ринків.

Контроль за дотриманням протиепідемічного режиму на  агропродовольчих ринках області буде здійснюватись до закінчення карантину.