21 листопада в Україні відзначать день  Гідності  та Свободи. Цей день було  започатковано у 2014 році з нагоди відзначення  двох революцій, які розпочиналися в один  день саме 21 листопада та  відбувалися в Україні: Помаранчевої  революції  2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Також у  четверту суботу  листопада (цього року 23 листопада), ми відзначаємо день пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

В актовій залі Переріслянської сільської  ради ОТГ відбувся захід (година пам’яті) «Вогонь скорботи у серці навіки», присвячений  визначним подіям для нашого українського народу.

Про ці дві визначні події,які ми відзначаємо цими днями  у вступному слові розказала методист КЗК  «Переріслянський ЦКіД» Ольга Багрійчук. Захід розпочався  з вірша «Молитва» (присвячений 6-тій річниці Революції Гідності, який написав учасник Євромайдану, переріслянець Василь Угринчук), який зачитали Діана Непеляк. Пісню «Молитва» виконувала Вероніка Клюфінська, а пісню  «Горить свіча» - юна й талановита солістка – Діана Непеляк. Учасники дитячого зразкового  драматичного колективу Переріслянського будинку  культури «Хоробрі мандрівники» під керівництвом Ганни Насадюк старалися донести до присутніх ті жахливі події,коли дитина просила  хліба у мами,а в хаті й крихти не було, не можливо було  присутнім не плакати, коли  юні артисти: Діана Непеляк, Мар’яна Угринчук, Ліза Гаврилюк, Ангеліна Гаврилюк, Максим Насадюк, Валентина Мисліцька, Андріана Саміляк та Яна Саміляк повертали їх у ті  жахливі часи  1932-1933 років, коли помирали цілі сім’ї, та що там сім’ї, коли вимирали цілі села.

Із короткою історичною доповіддю про  Голодомор 1932-1933 років виступила завідуюча  Переріслянської сільської бібліотеки – Уляна Угринчук.

На завершення присутні переглянули відеофільм «Голод 32-33-го років-геноцид українського  народу».

Також присутні мали можливість переглянути книжкову виставку «Голодомор – почути через мовчання». Найжорстокішим  злочином  комуністичного режиму проти  українського народу був  Голодомор 1932-1933 років. Це була спланова акція проти українського селянства,  повинна була ліквідувати основу  української нації. Ця страхітлива за своїми намірами й  масштабами акція  більшовизму – вікова трагедія українського народу. Про неї повинен знати увесь світ,нинішні й прийдешні покоління.