21 листопада в Україні відзначать день  Гідності  та Свободи. Цей день було  започатковано у 2014 році з нагоди відзначення  двох революцій, які розпочиналися в один  день саме 21 листопада та  відбувалися в Україні: Помаранчевої  революції  2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Також у  четверту суботу  листопада (цього року 23 листопада), ми відзначаємо день пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.

Фото без описуВ актовій залі Переріслянської сільської  ради ОТГ відбувся захід (година пам’яті) «Вогонь скорботи у серці навіки», присвячений  визначним подіям для нашого українського народу.

Про ці дві визначні події,які ми відзначаємо цими днями  у вступному слові розказала методист КЗК  «Переріслянський ЦКіД» Ольга Багрійчук. Захід розпочався  з вірша «Молитва» (присвячений 6-тій річниці Революції Гідності, який написав учасник Євромайдану, переріслянець Василь Угринчук), який зачитали Діана Непеляк. Пісню «Молитва» виконувала Вероніка Клюфінська, а пісню  «Горить свіча» - юна й талановита солістка – Діана Непеляк. Учасники дитячого зразкового  драматичного колективу Переріслянського будинку  культури «Хоробрі мандрівники» під керівництвом Ганни Насадюк старалися донести до присутніх ті жахливі події,коли дитина просила  хліба у мами,а в хаті й крихти не було, не можливо було  присутнім не плакати, коли  юні артисти: Діана Непеляк, Мар’яна Угринчук, Ліза Гаврилюк, Ангеліна Гаврилюк, Максим Насадюк, Валентина Мисліцька, Андріана Саміляк та Яна Саміляк повертали їх у ті  жахливі часи  1932-1933 років, коли помирали цілі сім’ї, та що там сім’ї, коли вимирали цілі села.

Із короткою історичною доповіддю про  Голодомор 1932-1933 років виступила завідуюча  Переріслянської сільської бібліотеки – Уляна Угринчук.

На завершення присутні переглянули відеофільм «Голод 32-33-го років-геноцид українського  народу».

Також присутні мали можливість переглянути книжкову виставку «Голодомор – почути через мовчання». Найжорстокішим  злочином  комуністичного режиму проти  українського народу був  Голодомор 1932-1933 років. Це була спланова акція проти українського селянства,  повинна була ліквідувати основу  української нації. Ця страхітлива за своїми намірами й  масштабами акція  більшовизму – вікова трагедія українського народу. Про неї повинен знати увесь світ,нинішні й прийдешні покоління.