Випадки африканської чуми свиней

Дата: 11.04.2018 09:48

Випадки АЧС  зафіксовано в Миколаївській та

Черкаській областях

Головне управління Держпродспоживслужби звертає увагу краян: африканська чума свиней шириться Україною. Нещодавно випадки захворювання встановлено на Миколаївщині та Черкащині.

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, на території сміттєзвалища, яке розташоване на відстані 2 км від дачного кооперативу «Барвінок» Новоодеського району та 50 м від траси Н-24 (Миколаїв-Благовіщенськ) встановлено діагноз африканська чума свиней, за результатом-звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро, при досліджені патологічного матеріалу (трубчасті кістки) від дикого кабана, від 06.04.2018 року № 000488 п.м./18.

Крім того, 06.04.2018 року, відповідно інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, в особистому підсобному господарстві, с. Ташлик, Смілявського району, Черкаської області, було зареєстровано загибель свині.

При досліджені відібраних проб біоматеріалу в Черкаській державній лабораторії Держпродспоживслужби 06.04.2018 року встановлено діагноз африканська чума свиней (звіт про результати дослідження від 06.04.2018 року № 000950 п.м./18).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при відповідних райдержадміністраціях, рішеннями яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.