Фото без описуЗ настанням теплої пори року мешканці міст і сіл виходять на природу: розпочинаються весняно-польові роботи в полі, на присадибних ділянках та городах.

Люди їдуть подихати свіжим повітрям, поспілкуватися з друзями біля вогнища, помилуватися пробудженням природи тощо. Все це є чудовим відпочинком. Часто невід’ємною частиною подібного дозвілля стає вогнище, в якому спалюють торішнє листя, суху траву, дрібне сміття, а також смажать шашлики та картоплю.

     Прикро тільки, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому   середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рідкісні рослини, гинуть звірі та комахи. Адже недбало кинутий недопалок цигарки, іскорка від погано залитого багаття, небезпечні пустощі з вогнем можуть стати причинами виникнення масштабних пожеж, ліквідовувати, які нерідко доводиться силами численних загонів аварійно-рятувальних підрозділів.

     Такі пожежі завдають великої шкоди навколишньому середовищу. При згоранні 1 т рослинних залишків у повітря надходить близько 9 кг мікрочастинок диму.До їх складу входять: пил, окиси азоту, важкі метали та низка канцерогенних сполук. У тліючому, без доступу кисню, листі виділяється бензопрен, що здатен викликати ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільнюються діоксини– одні з найотрутніших для нашого організму речовин. Спалювання листя призводить до руйнації ґрунтового покриву, адже вигорають рослинні залишки, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.

     УВАГА! Не спалюйте суху траву та сміття!

     Не завдавайте шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!

     Щоб не трапилось лиха, варто дотримуватись елементарних правил поведінки.

     Слід бути особливо обережними з вогнем:

очищати місце, призначене для вогнища, від сухої трави, листя, гілля;

не розкладати багаття поблизу звисаючих крон дерев, в хвойних молодняках, серед сухого очерету;

не залишати вогнище без нагляду;

не залишати місць відпочинку, не переконавшись, що вогонь погашено.

     Невеликі займання, які виникли, наприклад, в результаті викиду з вогнища жаринок, необхідно гасити негайно, заливаючи водою, засипаючи піском, землею, накриваючи брезентом, затоптуючи взуттям, збиваючи мокрими ганчірками, віниками, в крайньому випадку – одягом. Бити краще збоку, за напрямом вогню, з невеликим притисканням після удару.

     Пам’ятайте! Зупинити початкове розповсюдження вогню значно легше, ніж загасити велику пожежу.