Фото без описуУправління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в області інформує, що агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих зернових культур, багаторічних трав та плодових дерев станом на 15 березня задовільні.

За даними Івано-Франківського обласного центру з гідрометеорології, повторне відрощування зразків зимуючих культур, які взяті 20 лютого 2018 року, загибелі озимої пшениці, озимого ріпаку та конюшини не виявлено.

На переважній частині нашої області внаслідок підвищення температурного режиму з 8 березня, в денні години відбувалось повільне відновлення вегетації зимуючих культур.

Мишоподібні гризуни. Повсюди через несприятливі для розвитку мишоподібних гризунів  кліматичні умови (опади, талі води, різкі коливання температур) їх чисельність зменшилась. Однак, в усіх районах області у посівах озимих зернових та ріпаку обліковують від поодиноких жилих нір до 3 жилих колоній на гектарі. У Богородчанському, Снятинському, Тлумацькому районах застій талих вод у полях спричинили затоплення  від 10 подекуди в понижених місцях до 60% нір гризунів. Але при цьому, в Галицькому, Снятинському районах на багаторічних травах, садах, неугіддях спостерігається від 2 до 5 жилих колоній на гектар.

Надалі розвиток та поширення мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури +5ºС відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Посіви зі щільністю понад 3-5 колоній на гектар потребують захисту дозволеними препаратами.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.