Щодо випадку АЧС в Чернігівській області

Дата: 14.03.2018 13:09

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області рекомендує суб’єктам господарювання,  які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, утриматись від господарських зв’язків із підприємствами, що працюють на території, де зафіксовано випадки африканської чуми свиней.

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області на території, яка межує з с. Грабівка, Куликівського району, Чернігівської області, виявлено трупи свиней (2 голови), які загинули на території колишньої ферми (200 метрів від с. Грабівка).

Державним науково-дослідним інститутом лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи було виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (АЧС) (звіти про результати дослідження № 002016 п.м./18 від 06.03.2018).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.