Фото без опису

 

20 лютого Україна вшановує день пам’яті Героїв Небесної Сотні – людей, які віддали своє життя за свободу, гідність і незалежність нашої держави під час Революції Гідності у 2013–2014 роках. Цей день став символом боротьби українського народу за свої права та європейське майбутнє.

День Революція Гідності – це масовий громадянський протест, що тривав 94 дні, з 21 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року. Він розпочався у відповідь на зміну зовнішньополітичного курсу України та антиконституційні дії тодішньої влади. Головним осередком протестів став майдан Незалежності в Києві, а також прилеглі вулиці – Хрещатик, Михайла Грушевського, Інститутська.

Спочатку акції носили мирний характер і були спрямовані на підтримку євроінтеграції. Проте, згодом вони переросли у широкий рух громадянської непокори, спрямований проти режиму Віктора Януковича, корупції та порушень прав людини. Силові спроби влади придушити протести призвели до загострення конфлікту та численних жертв. Учасників, які загинули під час подій грудня 2013 – лютого 2014 років, назвали Небесною Сотнею. Згодом до них приєдналися й ті, хто віддав своє життя, захищаючи демократичні цінності та територіальну цілісність України навесні 2014 року.

День Героїв Небесної Сотні – це не лише день скорботи, а й нагадування про ціну свободи. Героями Небесної Сотні були молоді люди різної національності віросповідання, освіти, віку. Наймолодшому з Героїв, Назарію Войтовичу, було 17 років, найстаршому, Іванові Наконечному, – 82 роки.

Герої Небесної Сотні пожертвували своїм життям заради майбутнього країни. Ми повинні берегти їхню пам’ять і продовжувати шлях до побудови демократичної, незалежної та сильної України.

Слава Україні! Героям слава!