Фото без описуПовітря населених пунктів

Атмосферне повітря – це життєво важливий компонент навколишнього природного середовища, який являє собою природну суміш газів і є одним з тих компонентів довкілля, від стану якого залежить здоров’я людини. Сучасна діяльність людини супроводжується активним розвитком промисловості, що призводить до зростання викидів в атмосферне повітря ряду токсичних речовин. Серед інгредієнтів забруднення – тисячі хімічних сполук, особливо важкі метали та оксиди, токсичні речовини та аерозолі. Масове застосування мінеральних добрив і хімічних засобів захисту рослин призводить до появи отрутохімікатів в атмосфері, ґрунтах і природних водах, забрудненню біогенними елементами водойм, водотоків і сільськогосподарської продукції (нітрати, пестициди і т. п.).

Проблема якості атмосферного повітря залишається актуальною для  населення району. Тому нашими фахівцями, Надвірнянського структурного підрозділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України»  проведиться моніторинг стану атмосферного повітря. Тепер за адресами по  вул. м-н.Шевченка, м.Надвірна, м.Яремче та смт.Делятин встановлені маршрутні точки моніторингу стану повітря, які проводять вимірювання за показниками  пилу, діоксид сірки, оксид вуглецю та діоксид азоту. Наша лабораторія атестована на дослідження широкого спектру забруднювачів атмосферного повітря. Лабораторія має технічне забезпечення, як для проведення вимірювань при виїзді, так і для відбору зразків для подальших лабораторних досліджень. Засоби вимірювальної техніки проходять регулярний контроль та мають відповідні сертифікати. Вимірювання проводяться відповідно до діючих нормативів та із застосуванням затверджених законодавством методик вимірювань. За результами моніторингу проаналізовано забруднення повітря і встановлено, що основним джерелом забруднення є автомобільний транспорт.  У наступній статті ми розкажемо, де спостерігається найвища динаміка викидів забруднюючих речовин у нашому районі.

Лікар санітарно-гігієнічної лабораторії         О.Жукова