Фото без опису

Ми живемо в період війни, люди мігрують, часто пересуваються по країні та й за її межі. Під час оголошення повітряних тривог чи  в інших екстремальних ситуаціях люди можуть попасти в натовп, в місця масового скупчення людей.

Потрапивши в некероване скупчення народу, важливо дотримуватися певних правил безпеки.

Пропонуємо ознайомитися з рекомендаціями, які допоможуть уникнути неприємностей і нещасних випадків у натовпі:

 1. Намагайтеся уникати великих скупчень людей.

 2. Під час масових заворушень намагайтесь обійти натовп.

 3. Якщо Ви потрапили в натовп, дозвольте йому нести Вас у напрямку від центру до краю натовпу, намагаючись поступово вибратися з нього. Остерігайтеся поручнів, кутів і сходинок.

 4. Глибоко вдихніть і розведіть зігнуті в ліктях руки в сторони, щоб грудна клітка не була здавлена. Не робіть активних дій в натовпі – не чіпляйтеся руками, їх можуть зламати.

 5. Намагайтесь знаходитись подалі від високих та товстих людей, чи тих, які мають громіздкі предмети чи великі сумки.

 6. Намагайтесь втримати рівновагу, щоб не впасти. Якщо ви впали, відразу закривайте голову руками, постарайтеся різко встати.

 7. Не тримайте руки в кишенях.

 8. Рухаючись, піднімайте ноги якнайвище, ставте ногу на повну стопу, не робіть короткі кроки, не піднімайтеся навшпиньки.

 9. Якщо тиснява прийняла загрозливий характер, негайно, не роздумуючи, звільніться від будь-якої ноші, насамперед від сумки на довгому ремені чи шарфа. Якщо у вас щось випало, у жодному разі не нахиляйтеся, щоб підняти.

 10.  У разі падіння, намагайтесь якнайшвидше піднятися на ноги. При цьому не опирайтесь на руки (їх віддавлять або зламають). Намагайтесь хоч на мить встати на підошви чи на носки. Знайшовши опору, “виринайте”, різко відштовхнувшись від землі ногами.

 11.  Якщо встати не вдається, згорніться клубком, захистіть голову передпліччями, а долонями прикрийте потилицю.

 12.  Потрапивши у переповнене людьми приміщення, заздалегідь визначте, які місця при виникненні екстремальної ситуації найнебезпечніші (проходи між секторами на стадіоні, скляні двері й перегородки в концертних залах тощо), зверніть увагу на запасні та аварійні виходи, сплануйте шлях до них.

 13.  Легше всього сховатись від юрби у кутках залу або поблизу стін, але складніше звідти добиратися до виходу.

 14.  При виникненні паніки намагайтеся зберігати спокій і здатність тверезо оцінювати ситуацію.

 

          Помічник епідеміолога                              М.Корженюк