«Омікрон» атакує!

Дата: 10.02.2022 10:48

Симптоми «Омікрону» дуже схожі на ГРВІ, тому хворі часто їх плутають.

Встановити діагноз COVID-19 може тільки лікар за результатами ПЛР тесту або тесту на антиген.

Слід знати, що перші симптоми хвороби проявляються через 3 доби після зараження. «Омікрон» втричі заразніший за «Дельту».

Симптоми:

Головний біль, втома, чхання, біль в горлі, кашель, втрата апетиту, хриплий голос, озноб чи тремтіння, лихоманка, втрата нюху або смаку, біль у м’язах та ломота в тілі.

Як захиститись від «Омікрону»?

1. Отримати повний курс щеплення від COVID-19 плюс бустерну дозу.
  2. Правильно використовувати захисну маску в громадських місцях, а особливо громадському транспорті.
  3. Дотримуватись правил гігієни (регулярно мити руки).
  4. Дотримуватися дистанції та при можливості уникати великого скупчення людей.

Хочу ще раз нагадати, що вакциновані люди набагато менше хворіють, а якщо заражаються, то перебіг хвороби проходить в легкій або середній важкості форми перебігу. За рахунок вакцинації в 4-5 разів зменшилась кількість летальних випадків по Україні, що є великим досягненням. Також слід зазначити, що вакцини проти COVID-19, які використовують в Україні, пройшли всі етапи клінічних досліджень, є безпечними та ефективними.

Шановні краяни, пам’ятайте, що ваше здоров’я у ваших руках, вакцинуючись, дотримуючись усіх протиепідемічних заходів та рекомендації і , звичайно, з Божою поміччю, ми подолаємо дану недугу (пандемію)!