Фото без описуГоловне управління статистики в Івано-Франківській області повідомляє.  За даними Державної служби статистики України, інфляція на споживчому ринку у листопаді 2021р. порівняно з жовтнем 2021р. в області становила 0,7%, з початку року – 9,1%, в Україні (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м.Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях) – 0,8% та 9,4% відповідно.

У листопаді 2021р. приріст споживчих цін на 0,41,3% зафіксовано в усіх регіонах України.

На споживчому ринку області у листопаді п.р. порівняно з жовтнем п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,0%. Найбільше (на 8,8%) подорожчали овочі. На  5,3–1,0% підвищилися ціни на яйця, сало, продукти переробки зернових, яловичину, хліб, рис, кондитерські вироби з борошна, молоко та молочні продукти, макаронні вироби, маргарин. Водночас на 4,8–0,2% подешевшали фрукти, риба та продукти з риби, мясо птиці, безалкогольні напої, соняшникова олія.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,5%, що повязано з подорожчанням тютюнових виробів на 0,9%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося за рахунок подорожчання оренди житла на 3,0%.

Ціни на транспорт у цілому зросли на 1,0% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 2,8%, проїзду в автодорожньому та залізничному пасажирському транспорті – на 1,9% та 1,2% відповідно.

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021