Про Комплексну програму розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області у 2021 році

Дата: 29.04.2021 09:21

У своєму виступі директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Іван Андріїшин звернув увагу присутніх на позитивних зрушеннях, що відбуваються в аграрному секторі області.

Зокрема, це стосується динаміки зростання обсягів виробництва валової продукції сільського господарства, індекс якої у 2020 році склав 103,2 відсотка і за цим показником область займає третє місце в Україні.

Крім того, у сільськогосподарських підприємствах спостерігається тенденція зростання чисельності поголів'я корів, створюються нові фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи, вводяться в експлуатацію нові інфраструктурні об'єкти.

У значній мірі цьому сприяла фінансова підтримка сільгоспвиробників з державного та обласного бюджетів. Торік в аграрний сектор області поступило 82,3 млн. гривень з державного та 2,0 млн. гривень з обласного бюджетів.

За результатами обговорення питань щодо стану справ в аграрному секторі профільна комісія обласної ради погодила запропонований календарний план заходів і обсяги фінансування, за такими напрямками:

-             фінансова підтримка новостворених сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів - 480 тис. грн;

-             часткове відшкодування новоствореним фермерським господарствам сімейного типу вартості придбаної техніки та обладнання, великої рогатої худоби, овець та кіз - 200 тис. грн;

-             часткове відшкодування фермерським господарствам вартості придбаної великої рогатої худоби - 600 тис. грн;

-             проведення семінарів, навчань та інформаційно-програмне забезпечення агропромислового комплексу - 50 тис. грн;

-             часткове співфінансування проектів, в тому числі і міжнародних, на розвиток фермерства та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів - 600 тис. грн;

-             участь у виставках - ярмарках - 70 тис. гривень.

Фінансова підтримка з обласного бюджету сприятиме подальшому розвитку фермерства, сільськогосподарської кооперації, просуванню агропродукції на внутрішні і зовнішні ринки, ознайомленню з успішними аграрними виробництвами.

Порядки використання коштів обласного бюджету згідно Комплексної програми розвитку агропромилового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області у 2021 році