Фото без описуУ 2020 році до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області надійшло два колективних звернення від споживачів, які проживають у м. Калуш, щодо неправильного нарахування плати за послуги централізованого опалення.

На підставі цих звернень та погоджень на проведення позапланових перевірок наданих Держпродспоживслужбою,  Головне  управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області здійснило дві позапланові перевірки у Комунальному підприємстві «Водотеплосервіс» Калуської міської ради.

В ході позапланових перевірок встановлено, що Комунальне підприємство «Водотеплосервіс» Калуської міської ради проводило нарахування за послуги централізованого опалення споживачам  у м. Калуші в період з 15 жовтня 2019 р. до 15 квітня 2020 р., згідно показників лічильника, який обліковує теплову енергію спожиту групою будинків, а не згідно установлених норм споживання, чим порушило п. 21 Правил  надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630.   

На підставі результатів перевірки та з метою припинення порушень законодавства про захист прав споживачів, керуючись  ст. 26 Закону України «Про захист прав споживачів» суб’єкту господарювання надано приписи з вимогою здійснити перерахунок плати за централізоване опалення споживачам.

Однак, суб’єкт господарювання не погодився з приписами та звернувся з позовною заявою до Івано-Франківського окружного адміністративного суду про скасування приписів за результатами проведених позапланових перевірок, у чому йому було відмовлено.    

У січні 2021 року Комунальне підприємство «Водотеплосервіс» Калуської міської ради здійснило перерахунок споживачам на загальну суму 32742,31 грн.

 

Закликаємо споживачів – у разі подібної ситуації, звертайтесь:

  • до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою: вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ, контактний телефон 0342559617.   Звернення можна відправити поштою або електронною поштою (e-mail: ifdergprod@vetif.gov.ua);
  •  до консультаційних центрів, що діють в районних, міських управліннях та відділах, за місцем вашого проживання  (адреси та телефони за посиланням ).