Фото без описуТретя декада лютого характеризувалась дуже теплою погодою. В другій половині декади місцями випадав мокрий сніг та невеликий дощ. Сніговий покрив, який утворився 06 лютого, протягом 26-27 лютого розтанув. Станом на кінець декади грунт на переважній території області талий, у передгір’ї глибина промерзання грунту становить 1 см.

Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння - 0,7-2,3º морозу, що значно вище критичної температури вимерзання озимої пшениці, яка за розрахунками агрометеорологів становить 8,4-8,8º морозу.

Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур та багаторічних трав задовільні. Внаслідок високих температур, рослини в денні години повільно вегетують.  

Стан посівів озимих культур. В базових господарствах 25 лютого було проведено взяття проб рослин для визначення їх життєздатності. При відрощуванні встановлено, що озимі зернові культури (фенологічна фаза розвитку – кущення) знаходяться в доброму стані - 89 відсотків рослин, 11 відсотків в задовільному. Рослини озимого ріпаку (фенологічна фаза розвитку - 3-5 листків) - 85% рослин знаходяться в доброму стані, 13% рослин ослаблені, 2% рослин – загинули (Снятинський район).

Ознак удушення, вимерзання, випрівання, вимокання за звітний період не спостерігається. На окремих посівах озимих зернових культур видно плями жовтого кольору.  Погодні умови призвели до збільшення відсотка ослаблених рослин, оскільки на стресові ситуації  (відлиги і промерзання) рослини витрачають значну кількість органічних речовин.  Фітосанітарний стан на озимих зернових задовільний.

Мишоподібні гризуни. Несприятливі кліматичні умови (опади у вигляді дощу та мокрого снігу) призвели до перезволоження грунту і негативно вплинули на розвиток мишоподібних гризунів та їх чисельність.

На озимих зернових та ріпаку виявляли 0,5-2 колоній на гектар, а на багаторічних травах 2-4 колонії на гектар.

Розмноженню полівок в зимовий період перешкоджали нестійкі погодно-кліматичні умови: відсутність сталого снігового покриву, дуже часті відлиги та дощі, які призводили до запливання нір.

У подальшому розвиток, поширення та можлива загроза від мишоподібних гризунів залежатиме від погодних умов і захисних заходів. В разі перевищення ЕПШ (3-5 жилих колоній на 1 га) необхідно проводити захисні заходи. Тому загроза посівам та насадженням не знімається.

У господарствах здійснюється фітосанітарний нагляд за посівами зимуючих культур.