Фото без описуВ Україні фіксують чергові випадки африканської чуми свиней.

Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області, встановлено діагноз африканська чума свиней в диких кабанів, впольованих на території мисливського господарства ТОВ «Оксамит Сервіс» Кагарлицького району Київської області, відповідно звіту про результат лабораторного дослідження від 17.12.2020 р. № 003853 п.м./20 Центральної випробувальної лабораторії Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві.

Також, відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області 17.12.2020 р. в особистому селянському господарстві, за адресою: с. Новопетрівське Новоодеського району Миколаївської області, зареєстровано АСЧ (звіт Випробувальної лабораторії Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби № 004820 п.м./20 від 17.12.2020 р.).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях, рішенням яких затверджено плани з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.