алкоголь і керування транспортом несумісні

Дата: 21.12.2020 09:04

В зв’язку з настанням новорічних та різдвяних свят на території Переріслянської ОТГ звертаємося до водіїв з проханням не сідати за кермо у стані сп’яніння і не зловживати спиртними напоями, бо через це виникають конфлікти, які інколи призводять до непоправних наслідків.

Кожен має змогу вплинути на ситуацію на дорозі і не допустити, щоб родич чи знайомий у стані, нехай навіть легкого сп’яніння, сів за кермо. Попри все, безпека на дорогах залежить найперше від самих водіїв.

Сьогодні, згідно iз законодавством,?за керування транспортним засобом у нетверезому стані для водіїв передбачений штраф у розмірі 10 200 гривень з позбавленням права керування на один рік. За повторне протягом року порушення накладається штраф у розмірі 20 400 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки. Водіям, які уже двічі протягом року притягувалися до відповідальності за водіння у нетверезому стані, і знову вчинили таке порушення загрожує штраф у розмірі 40 800 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років.

Слід нагадати, що 22 листопада 2018 року Верховна Рада посилила кримінальну відповідальність за керування транспортними засобами у п’яному вигляді. Законом внесено норму до Кримінального кодексу (до статті 286-1) щодо керування транспортом у стані сп’яніння, це діяння віднесено до кримінального проступку. Відтепер нетверезим водіям загрожує від 17 до 34 тисяч гривень штрафу та позбавлення прав на термін до 3-х років, а за повторне порушення – штраф 51 тис. гривень. Закон про нові штрафи для нетверезих водіїв став чинним з 1 січня 2020 року.

Радимо водіям не випробовувати долю, бо наслідки алкогольного сп'яніння дуже небезпечні, коли ти за кермом. Симптоми алкогольного сп'яніння виявляються у порушенні координації рухів, порушення почуття рівноваги, втрати орієнтації у просторі, зниження пам'яті та уваги, погіршення логічного мислення, погіршення слуху.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)