УВАГА!!! Пташиний грип !!!

Дата: 11.12.2020 11:16

На території держав Німеччини, Хорватії, Словенії, Словакії, Данії, Бельгії, Голландії, Франції, Румунії та України (Новоодеський район Миколаївської області) зареєстровані випадки високопатогенного грипу птиці.

Це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої до здорової птиці та закінчується 100% загибеллю. Клінічні ознаки подібні до псевдочуми (хвороби Ньюкасла), але різняться в тому, що хворобою Ньюкасла не хворіють качки і гуси, а до грипу сприятливі всі види домашньої птиці. Характерні ознаки: почорніння гребеня та сережок, загальне пригнічення, набряки, ураження дихальних органів (хрипке дихання ) та шлунково-кишечного тракту (діарея).  Дещо відрізняються  ознаки захворювання у качок: хитка хода, нервові припадки, падіж і загибель.

Збудником даного захворювання є вірус, який має унікальну здатність змінювати свою структуру. Переносниками хвороби є дикі та синантропні птахи, особливо водоплавні. Найнебезпечнішим і найбільшим переносником інфекції є дика водоплавна птиця, що хворіє без будь-яких симптомів.

Також дуже важливо знати, що пташиний грип не лікується!

Застерігаємо!!! Якщо ви хочете вберегти свою домашню птицю та птицю своїх сусідів, слід обмежити вигул домашньої птиці, щоб уникнути контакту з дикою перелітною та синантропною птицею (голуби, ворони, горобці та інші), особливо дикою перелітною птицею.

Будьте обережні!!! Якщо у вас захворіла чи загинула птиця НЕГАЙНО повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує вашу територію.

Начальник Надвірнянського РВ ГУ ДПСС в Івано-Франківській області – Гурмак Іван Григорович