До уваги учасників дорожнього руху: погодні умови потребують особливої обережності на дорозі

Дата: 30.11.2020 14:02

Шановні водії! Вирушаючи в дорогу, не забувайте перевіряти готовність вашого транспортного засобу до експлуатації взимку, звернувши особливу увагу на стан зовнішніх світлових приладів, склоочисників, обігрівачів салону.

Обов’язково користуйтеся пасками безпеки, дітей перевозьте, використовуючи спеціальні засоби, що дозволять убезпечити їх від травмування.

Крім того, водіям варто пам’ятати, що при експлуатації автомобіля взимку (особливо при русі по заміських дорогах) крім стандартних предметів: аптечки, вогнегасника, знака аварійної зупинки, балонного ключа, запасного колеса і домкрата, в далекій дорозі також можуть стати в нагоді:

- додатковий комплект верхнього одягу;

- ліхтарик;

- дроти "прикурювання";

- скребок для скла + щітка;

- воскові свічки і сірники;

- невеликий запас піску (проти прослизання);

- лопата;

- буксирувальний трос;

- гарячі напої в термосі.

Якщо ви вирушаєте в дорогу, необхідно стежити за тим, щоб була достатня заправка паливом автомобіля, також батарея мобільного телефону завжди повинна бути заряджена. Коли під час руху ви побачили, що хтось потрапив у скрутне становище через негоду, викличте на допомогу Службу порятунку «101», або співробітників поліції.

Керуючи транспортним засобом, будьте максимально обережні, обирайте швидкість руху та дистанцію, що дозволять вчасно зреагувати на зміну дорожньої обстановки. Враховуйте час доби, стан проїзної частини та дорожнього покриття, не забувайте вмикати ближнє світло фар чи протитуманні фари.

Пам’ятайте, що мокра, брудна дорога та ожеледь на ній є тими чинниками, які збільшують гальмівний шлях транспортного засобу у кілька разів. Тому, якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово. Не забувайте при зупинці включати аварійну світлову сигналізацію.