Коли призначають пенсію у разі втрати годувальника?

Дата: 16.09.2020 23:14

Право на таку пенсію мають непрацездатні члени сім’ї померлого годувальника, які були на повному утриманні і отримували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів для існування.

Непрацездатними членами сім’ї вважаються:

• чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку та мають необхідний страховий стаж;
  • діти померлого годувальника, до досягнення ними 18 років або старшим цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років;
  • діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;
  • діти-сироти, до досягнення ними 23 років не залежно від того, навчаються вони чи ні;
  • чоловік (дружина), а вразі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ним) 8 років (незалежно від віку і працездатності).

Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається в розмірі:

• на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника;
  • на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Період, на який призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника:

• пенсія призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку довічно;
  • на всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія;
  • на вимогу члена сім’ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо;
  • виділення частки пенсії проводиться з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла заява про виділення частки.

Для призначення пенсії у разі втрати годувальника потрібно звернутися до управління Пенсійного фонду  у районі, місті, районі у місті, за місцем реєстрації.

Отримати додаткові консультації з цього питання та інших правових питань Ви можете звернувшись до відділу «Надвірнянське бюро правової допомоги» за адресою: м. Надвірна , вул. Грушевського, 18, тел.: 2-80-51; 050-71-91-048. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно).

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру