«ВІКІ ЛЮБИТЬ ПАМЯТКИ» - СФОТОГРАФУЙ ПАМЯТКУ ДЛЯ ВІКІПЕДІЇ І ВИГРАЙ У КОНКУРСІ!

Дата: 31.07.2020 14:58

З 1 по 30 вересня поточного року триватиме щорічний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» - цей конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Метою проекту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. За дев’ять років його проведення було завантажено понад 1,9 млн. фотографій. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу.

Кожна країна-учасниця проводить свій національний етап і обирає десять найкращих світлин із зображенням своєї культурної спадщини. Ці світлини братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Українська частина проводиться усьоме і до участі запрошуються всі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 81 тисячі пам’яток історико-культурної спадщини України, з усіх областей, в тому числі Криму.

Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі – одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятку/ки з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня, а також обов’язково вказати їхній унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам’ятки.

Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом, авторів найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам’ятки» дає можливість поповнити депозитарій світлин пам’яток з усієї України, завдяки чому учасники та глядачі зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам'ятки_2018/Регламент

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: http://wlm@wikimedia.org.ua