На Київщині локалізують випадок африканської чуми свиней

Дата: 27.07.2020 09:02

Відповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області в господарстві ТОВ «Агрофірма Глушки» вул. Центральна, 39, с. Глушки, Білоцерківський район, Київська область було зареєстровано випадок захворювання на африканську чуму свиней.

При дослідженні відібраних проб біоматеріалу (патматеріалу) Випробувальним центром Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 22.07.2020 р. встановлено діагноз - африканська чума свиней (АЧС), при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК вірусу африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 005877 п.м./20 від 22.07.2020).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.