Переріслянська об'єднана територіальна громада
Івано-Франківська область, Надвірнянський район
gov.ua
державні сайти України
 

Додаткові витрати на дитину

Дата: 17.07.2020 11:57
Кількість переглядів: 58

Згідно частин 1-2 статті 141 Сімейного Кодексу України, мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов'язків щодо дитини, крім випадку, передбаченого частиною п'ятою статті 157 цього Кодексу.

Згідно статті 180 Сімейного кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Повноліття досягається одночасно з досягненням 18-ти річного віку.

Частинами 2-3 статті 181 Сімейного кодексу України, встановлено, що за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь в його утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.

До якого віку батьки зобов'язані утримувати дитину?

Як з'ясували раніше, законодавство України, а зокрема Сімейний кодекс України статтею 180 покладає на батьків зобов'язання по утриманню їх дітей до досягнення ними повноліття. За загальним правилом цей термін обмежується досягненням дитиною 18-ти річчя, але як відомо у кожного правила є винятки.

Статтею 199 Сімейного кодексу України, покладено обов'язок на батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання.

Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Слід зауважити, що право на таке утримання припиняється у разі припинення навчання. Простими словами, в період між 18-ти і 23-ма роками, якщо дитина вчилася і закінчила, кинула навчання - зобов'язання по її утриманню до досягнення 23-ти річного віку автоматично припиняється.

Що входить в додаткові витрати на дитину? Участь батьків у додаткових витратах на дітей.

Відповідно до статті 185 Сімейного кодексу України, покладено зобов'язання щодо прийняття участі батьків у додаткових витратах на дитину.

Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою (лікуванням), каліцтвом тощо).

Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Додаткові витрати на дитину крім аліментів

Стаття 193 Сімейного кодексу України встановлює можливість стягнення аліментів та інших коштів на дитину, яка перебуває у закладі охорони здоров'я, навчальному або іншому закладі.

Влаштування дитини до закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу не припиняє стягнення аліментів на користь того з батьків, з ким до цього проживала дитина, якщо вони витрачаються за цільовим призначенням.

За рішенням суду аліменти можуть перераховуватися на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку України.

На особистий рахунок дитини перераховуються також державні пенсії, інші види допомоги та відшкодування шкоди у зв'язку з втратою годувальника.

 

Як стягнути додаткові витрати на дитину?

У разі, коли батько який проживає окремо від дитини, не приймає добровільної матеріальної і духовної участі в її житті і розвитку, необхідно звертатися до суду з позовною заявою про стягнення додаткових витрат.

Дане право забезпечується частиною 1 статті 18 Сімейного кодексу України, кожен учасник сімейних відносин, який досяг чотирнадцятирічного віку, має право на безпосереднє звернення до суду за захистом свого права або інтересу.

До досягнення дитиною 14-ти річного віку з позовною заявою про стягнення додаткових витрат в суд звертається батько з яким живе дитина, а з моменту досягнення 14-ти річчя, дитина має право звернутися до суду самостійно.

У примусовому порядку стягнення додаткових витрат на дитину відбувається тільки за рішенням суду, яке набрало законної сили.

 

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до  відділу «Надвірнянське бюро правової допомоги» за тел.: 2-80-51; 050-71-91-048.

 

 

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування: Чи користуєтесь Ви інформацією з нашого веб-сайту?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь