ЯК ПРАВИЛЬНО НАПИСАТИ РОЗПИСКУ ЩОБ ПОТІМ ПОВЕРНУТИ ГРОШІ?

Дата: 25.06.2020 18:03

До відділу Бюро часто звертаються громадяни, як повернути кошти які були надані у борг, або як написати розписку , що я йому позичаю кошти і як це правильно підтвердити.

У вас попросили гроші у борг а відмовити не зручно чи боїтеся залишитися без власних заощаджень? Найкращім виходом з цієї ситуації стане для вас розписка про отримання коштів.

Що таке розписка?

Розписка – це документ, який підтверджує передачу й одержання грошей від однієї особи до іншої.

Отже, як грамотно написати розписку?

Розписка пишеться власноруч, у такому випадку у боржника не буде можливості посилатися на те, що він нічого не писав.

Цей документ повинен містити в собі наступну інформацію:

1) Найменування документу: «Розписка»;

2) Дата та місце укладення розписки;

3 ПІБ, паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу реєстрації та фактичного місця проживання боржника та особи, якій дають розписку;

4) Сума боргу в цифрах та прописом;

5) Зазначення дати: числа, місяця і року, до коли має бути повернено борг;

6) Підпис боржника.

При наявності свідків, які підтверджують факт передачі грошей, необхідно зазначити їхні паспортні данні, місце фактичного проживання, ідентифікаційний код, та обов’язково вони повинні підписатися у розписці.

Зверніть увагу! Розписка пишеться в одному примірнику, вона не повинна містити виправлень, та не підлягає нотаріальному посвідченню, оскільки розписка, не посвідчена нотаріусом, має повну юридичну силу.

Якщо боржник відмовляється сплачувати борг, цей документ може бути прийнятий  в суді як доказ, але юридична сила розписки залежить від її грамотного складання.

Важливо! Після сплачення боргу розписку необхідно повернути боржнику.

Увага! Слід пам’ятати, що надання грошей під розписку не є 100 % захистом від недобросовісних боржників.

Як отримати правову допомогу дистанційно:
зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0800-213-103
написати на електронну пошту відділу Бюро  nadvirnianske@legalaid.if.ua
скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua

За більш детальною інформацією Ви можете звернутись до  відділу «Надвірнянське бюро правової допомоги» за тел.: 2-80-51; 050-71-91-048.

Надвірнянське бюро правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру