Сьогодні, 15-го червня, рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19-го грудня 2011 року (резолюція №66/127), відзначається Всесвітній день розповсюдження інформації про зловживання щодо літніх людей. В Україні називають цю подію – Днем захисту літніх людей. Нагадуємо, що 1-го жовтня святкується «Міжнародний день людей похилого віку».

   Переріслянська громада вітає усіх пенсіонерів та довгожителів. Бажаємо міцного здоров’я, довгих років життя, підтримки, поваги і дбайливості від рідних та близьких. Адже саме молоде покоління повинно захищати права  своїх дідусів та бабусь.

        Як показує практика, літні люди, ті, яким за 60, також потребують захисту, і це не дивлячись на той факт, що найчастіше вони, на відміну від дітей, мають багатий досвід, відмінні професійні навички та мудрість, якої ще не дістає підростаючому поколінню. І все ж, за інших, здавалося б рівних умов, вони піддаються дискримінації за віковою ознакою, не рідко опиняючись за межею бідності, у злиднях і не затребувані суспільством по справедливості і набутої вікової гідності.

 Почастішали випадки зловживань щодо літніх людей. За даними широкомасштабних досліджень, представлених на 89-му пленарному засіданні Організації Об’єднаних Націй, «частка людей у віці 60 або більше років у всій чисельності населення світу складе до 2050 року понад 20 відсотків». Максимальне і найбільш стрімке зростання числа літніх людей очікується в країнах, що розвиваються.

        Те, як суспільство ставиться до своїх людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму. Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до стареньких − запорука і гарантія благополуччя для тих, хто так чи інакше стане на їх місце в наступних роках. Не будемо про це забувати!