Роботодавці вже можуть звертатися до служби зайнятості за допомогою по частковому безробіттю

Дата: 14.05.2020 18:32

Право на отримання допомоги по частковому безробіттю мають роботодавці з числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, які:

• зупинили/скоротили діяльність через карантин,
  • плачували ЄВ протягом останніх 6 місяців, що передують даті зупинення/скорочення діяльності, за найманих працівників, з якими не припинені трудові відносини на дату подання звернення до центру зайнятості.

Право на допомогу мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію та працюють у роботодавця за сумісництвом).

Допомога встановлюється за кожну годину втраченого робочого часу із розрахунку 2/3 тарифної ставки окладу та не може перевищувати мінімальну ЗП, встановлену Законом на 2020 рік (4 723 грн).

Роботодавець протягом 30 календарних днів з дня зупинення/скорочення діяльності, звертається до центру зайнятості/філії за місцем сплати ЄВ і подає пакет документів:

• заяву на отримання допомоги, написану у довільній формі, в якій, зокрема, зазначається інформація про належність роботодавця до суб’єктів малого або середнього підприємництва відповідно до Господарського кодексу України та до якої додаються засвідчені роботодавцем копії підтвердних документів щодо середньої кількості працівників та доходу роботодавця за календарний рік, що передує року подання до центру зайнятості документів;
  • засвідчену роботодавцем копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності;
  • відомості про працівників в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;
  • довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення (скорочення) діяльності видану ДПС.

Пакет документів надається до служби зайнятості одним із зручних способів:

• у скриньку, розміщену на вході центру зайнятості/філії (оригінал);
  • поштовим відправленням (оригінал);
  • у форматі скан-копії на e-mail Надвірнянської районої філії Івано – Франківського обласного центру: hotline959@ukr.net

Детальніше читайте за посиланням  https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu?fbclid=IwAR2fst67KDS-j1HVWdup DrJdXzlxCSrdy7ptrME9YYhxlYz0CzZIrg9DsY  покрокову інструкцією щодо отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Також тут можна ознайомитися із:

• порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину;
  • примірним договором про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину (форма);
  • формою подання відомостей про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 471 Закону України «Про Зайнятість населення».