Пам'ятаємо ліквідаторів ЧАЕС

Дата: 26.04.2020 08:12

Чорнобильська атомна електростанція, 26 квітня 1986 року - планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання...Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації, майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії піддалися радіоактивному опромінюванню. Забруднено близько 155 000 кв.км території цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.
Вже з'явилося нове покоління, для якого аварія на Чорнобильській АЕС стала явищем майже доісторичним, але щороку дорослі та діти вшановують хвилиною мовчання пам'ять героїв, що віддали свої життя за наше майбутнє. Низький уклін і довічна повага всім, хто брав участь у подоланні чорнобильського лиха. Вічна пам'ять загиблим, вічна шана подвигу героїв-ліквідаторів!