Нація яка не знає своєї історії - не має майбутнього
21 листопада в Україні відзначать день Гідності та Свободи. Цей день було започатковано у 2014 році з нагоди відзначення двох революцій, які розпочиналися в один день саме 21 листопада та відбувалися в Україні: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
Також у четверту суботу листопада (цього року 23 листопада), ми відзначаємо день пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій.
В актовій залі Переріслянської сільської ради ОТГ відбувся захід (година пам’яті) «Вогонь скорботи у серці навіки», присвячений визначним подіям для нашого українського народу.
Про ці дві визначні події,які ми відзначаємо цими днями у вступному слові розказала методист КЗК «Переріслянський ЦКіД» Ольга Багрійчук. Захід розпочався з вірша «Молитва» (присвячений 6-тій річниці Революції Гідності, який написав учасник Євромайдану, переріслянець Василь Угринчук), який зачитали Діана Непеляк. Пісню «Молитва» виконувала Вероніка Клюфінська, а пісню «Горить свіча» - юна й талановита солістка – Діана Непеляк. Учасники дитячого зразкового драматичного колективу Переріслянського будинку культури «Хоробрі мандрівники» під керівництвом Ганни Насадюк старалися донести до присутніх ті жахливі події,коли дитина просила хліба у мами,а в хаті й крихти не було, не можливо було присутнім не плакати, коли юні артисти: Діана Непеляк, Мар’яна Угринчук, Ліза Гаврилюк, Ангеліна Гаврилюк, Максим Насадюк, Валентина Мисліцька, Андріана Саміляк та Яна Саміляк повертали їх у ті жахливі часи 1932-1933 років, коли помирали цілі сім’ї, та що там сім’ї, коли вимирали цілі села.
Із короткою історичною доповіддю про Голодомор 1932-1933 років виступила завідуюча Переріслянської сільської бібліотеки – Уляна Угринчук.
На завершення присутні переглянули відеофільм «Голод 32-33-го років-геноцид українського народу».
Також присутні мали можливість переглянути книжкову виставку «Голодомор – почути через мовчання». Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був Голодомор 1932-1933 років. Це була спланова акція проти українського селянства, повинна була ліквідувати основу української нації. Ця страхітлива за своїми намірами й масштабами акція більшовизму – вікова трагедія українського народу. Про неї повинен знати увесь світ,нинішні й прийдешні покоління.