Звернення Голови Верховної Ради України з нагоди Дня пам’яті та примирення

Дорогі співвітчизники!

Фото без опису8 травня Україна разом з усіма народами вільного світу вшановує День пам’яті та примирення. Це день капітуляції нацистської Німеччини у Другій світовій війні. У першу чергу — це день пам’яті за десятками мільйонів жертв Другої світової.

Схиляю голову перед ними і перед кожним солдатом, який з честю виконав свій військовий обов’язок і захистив свою країну.

Але ми пам’ятаємо, що для українського народу Друга світова не скінчилася 8 чи 9 травня. Українці продовжували боротьбу з більшовицьким окупантом у лавах національного руху опору — Українській Повстанській Армії. Українці в лавах Радянської армії і лавах армій союзників продовжували воювати на Далекому Сході і на Тихоокеанському фронті.

Обов’язком кожного громадянина України є завжди пам’ятати і глибоко шанувати ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв Другої світової війни.

Але російські імперські реваншисти забули гіркі уроки війни і знову розпалюють її в самому центрі Європи. І навіть сьогодні на Донбасі тривають обстріли, страждають і гинуть люди...

Віддаючи глибоку шану тим, хто понад сімдесят років тому захищав Україну і весь світ від нацистської навали, складаю найглибшу подяку нашим українським воїнам, які зараз непохитно стоять в обороні незалежності України на сході.

Хочу висловити слова підтримки нашим співгромадянам, які, перебуваючи на тимчасово окупованих територіях, ризикуючи життям, докладають усіх зусиль для найшвидшого відновлення цілісності Української держави. Ми визволимо вас із російської окупації! Ми повернемо вам вільне і гідне життя в рідній Україні!

Переможемо!

Андрій ПАРУБІЙ