Фото без описуВідповідно до змісту статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність надає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Згідно з частиною 2 статті 22 Закону України «Про землеустрій» (далі – Закон) рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку документації із землеустрою приймається виключно у строки та лише у випадках, передбачених цим Законом та Земельним кодексом України. Зазначене рішення надається безоплатно та має необмежений строк дії.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із Законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Статтею 25 Закону передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок, є одним із видів документації із землеустрою.

Замовниками документації із землеустрою, відповідно до статі 26 Закону, можуть бути землевласники і землекористувачі, а розробниками документації із землеустрою є юридичні особи або фізичні особи – підприємці, які відповідають вимогам цього Закону.

Взаємовідносини замовників і розробників документації із землеустрою регулюються законодавством України і договором.

Замовники документації із землеустрою за рахунок власних коштів мають право на вибір розробника та укладення з ним договору, якщо інше не передбачено законодавством України.

Також, відповідно до пункту «г» частини 3 статті 27 Закону, одним із основних обов’язків замовника документації із землеустрою є прийняття виконаних роботи та їх оплата.

Таким чином, з метою розроблення проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства, відділ земельних відносин Переріслянської сільської ради ОТГ рекомендує звернутись до будь-якого розробника документації із землеустрою, для укладення договору на розроблення документації із землеустрою.

З переліком суб’єктів господарювання в сфері землеустрою, які зареєстровані на території Надвірнянського району Ви можете ознайомитись у відділі Держгеокадастру у Надвірнянському районі або на офіційному веб-сайті Головного управління ivano-frankivska.land.gov.ua