Плетіння дідухів – продовження традицій наших предків.

Дата: 21.12.2018 17:52

18 грудня в місті Івано-Франківську проходив конкурс різдвяно-новорічної атрибутики «Дідух-2018», в якому взяли участь майстрині з цілої Івано-Франківської області.

В селі Фитьків Переріслянської ОТГ здавна існує традиція плетіня дідухів, їх ще за місцевим діалектом називають косицями.

Продовжили традиції предків фитьківчанки Ганна Росипайло, Параска Мозіль та Галина Бережницька.

Коли на Івано-Франківщині проходив перший конкурс дідуха, майстриня Ганна Росипайло здобула Гран-прі, а в наступних роках неодноразово здобувала призові місця.

Цьогоріч, на конкурсі «Дідух-2018», Галина Бережницька здобула третє призове місце.

Варто зазначити, що якщо колись дідухом ми бачили звичайний сніп з вівса, жита чи пшениці, то тепер наші майстри роблять шедеври, справжні витвори мистецтва.