Фото без опису

НАЙКРАЩИЙ  ВІДПОЧИНОК  НА  ВОДІ  - БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК

Влітку міські та сільські жителі намагаються врятуватися від спеки, купаючись в озерах і річках. Прихід купального сезону радує не тільки дітей, а й дорослих, які обожнюють плескатися в теплій воді. Однак купання  таїть у собі багато небезпек, серед яких - різні захворювання.

 Купатися необхідно лише там, де є дозволи. Не купатися у водоймі зі стоячою водою, краще щоб це була річка з течією. Чистий на перший погляд ставок чи озеро, може виявитися розсадником серйозних захворювань. Через забруднену воду може передавати ентнровірусна інфекція,  ротавірус, холера,  гельмінтні захворювання , бувають випадки гепатиту А, шкірні захворювання . Обов’язково дивіться на те, який пісок знаходиться біля вас та на якому ви лежите. Пісок має бути, як мінімум, чистим, світлим. Не варто лежати на вологому піску, адже саме він – місце, де бактерії дуже добре себе почувають. До вас на ньому могла лежати людина з грибковими захворюваннями, чи хвора тварина. Саме так ви можете підхопити усілякі грибкові захворювання.

ЯК УНИКНУТИ ЗАРАЖЕННЯ?
Щоб відпочинок біля річки або ставка не закінчився лікарняним ліжком, потрібно дотримуватися кількох правил:
1. Якщо на березі водойми встановлені таблички, які вказують на те, що купатися заборонено, то порушувати це правило буде собі дорожче.
2. Не можна купатися у водоймах, біля яких є очисні споруди, заводи, фермерські господарства.
                                                                                                                                                                                              3. Уникати купання у водоймах, де живе багато водоплавних птахів. Це загрожує забрудненням води їх калом, а, значить, у ній багато мікробів і паразитів.
4. Не пити та не дозволяти дитині пити воду з річки, ставка чи озера.                                                           5. Не використовуйте воду відкритих водойм для миття овочів та фруктів.
6. Не бажано купатися у непротічних водоймах, бо в спеку в ній може розмножуватися кишкова паличка та інші настільки ж небезпечні для здоров’я мікроби.
7. Вагомий аргумент проти купання – вода яка цвіте, плаває сміття чи харчові відходи.
8. Не варто купатися відразу після сильного дощу, коли весь бруд, пестициди та добрива стікають у водойми.
9. У воду в незнайомому місці входити слід обережно. Особливо там, де багато водоростей, а дно мулисте.
10. Після купання обов’язково приймайте душ з милом, а садна і ранки обробляйте спеціальними засобами.
11. Не купайтеся в місці відпочинку, де були випадки захворювань.
                                                                                                       12. Не можна залишати на березі водойми сміття або ж викидати його безпосередньо в воду.

 Дикі пляжі, круті береги, замулене дно є небезпечними.  Не варто купатися біля крутих берегів, у місцях зі стрімкою течією і там, де велися бойові дії.  Не купатися, якщо на тілі є відкриті рани.

 Обирайте сприятливі умови та  погоду.

Купатися краще у теплу безвітряну погоду: швидкість вітру  до 10 м/ста температура повітря вище +24С. На воді безпечніше у світлу пору доби, але не під час обідньої перерви. Не можна купатися в холодній воді( нижче +18С), щоб не сталося переохолодження організму.

Слідкуйте за дітьми та будьте свідомими.

Купання дітей - лише під наглядом дорослих. Дітям, які н вміють плавати заборонено заходити у воду вище пояса. Не купайтеся на одинці та не запливайте за обмежувальні знаки.

Алкоголь та безпека на воді - несумісні.  У такому стані відбувається втрата контролю над діями, а також втрачається координація рухів Також не варто купатися одразу після прийому їжі.

Купатися у водоймах не можна людям з захворюваннями органів дихання, серцево-судинної і нервової систем. Також не рекомендується купатися людям з епілепсією, цукровим діабетом і різного роду інфекціями.

Дотримуючись простих правил  безпеки купання можна зробити свій літній відпочинок на воді приємним та корисним для власного здоров’я.

                   Дезінструктор                                                   Колопельник Т.М