Фото без описуПостановою уряду від 20.03.2022 № 332 затверджено новий порядок взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

 

 

Внесеними змінами, зокрема, передбачено: розширення переліку осіб, які мають право на отримання так званої «довідки переселенця».

Відтак отримати такий документ зможуть також громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які НЕ були зареєстровані («непрописані) у м. Києві або населених пунктах Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей, однак фактично проживали / працювали там та були вимушені покинути своє місце проживання починаючи з 24.02.2022.

 

При цьому під час прийняття рішення про видачу довідки братиметься до уваги інформація про:

  1. перебування таких осіб на обліку як платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на відповідній території;
  2. факт сплати за них єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за IV квартал 2021 р. або за 2021 рік на відповідній території;
  3. запровадження оновленої форми заяви про взяття на облік ВПО https://cutt.ly/tSDzsb6;
  4. можливість подання такої заяви в електронній формі за допомогою застосунку «Дія».

 

Наразі для взяття на облік та отримання так званої «довідки переселенця» можна звернутися до центру надання адміністративних послуг або уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради за місцем фактичного проживання.

 

?Разом із тим очікується, що вже з 30 березня подати заяву про взяття на облік ВПО можна буде онлайн за допомогою застосунку «Дія». Скористатися цим електронним сервісом самостійно зможуть особи, які досягли 14 років та мають РНОКПП (ідентифікаційний код). Оформити ж довідку про взяття на облік ВПО на ім’я малолітньої особи онлайн можна буде батькам / законним представникам дитини за наявності її свідоцтва про народження у застосунку «Дія»;

 

 

Звертаємо увагу, що електронна заява буде підставою для включення даних особи до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб. Після обробки такого звернення переселенець зможе згенерувати довідку про взяття на облік ВПО у мобільному застосунку «Дія» (за старим принципом).

 

 

Сектор Надвірнянське бюро правової допомоги

відділу надання безоплатної правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД