Фото без описуВідповідно до інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, на території Станіславської ОТГ, лісопосадка між населеними пунктами с. Станіслав та с. Широка Балка Херсонського (Білозерського) району Херсонської області, було зареєстровано випадок африканської чуми свиней, 4 голови,  віком 2-10 місяців.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу Миколаївською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби 07.12.2021 року встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 004497 п.м./21 від 07.12.2021 року).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.