Головне управління статистики інформує.

Середній розмір номінальної заробітної плати штатних працівників підприємств, установ, організацій області та їхніх відокремлених підрозділів із кількістю найманих працівників 10 і більше осіб у жовтні 2021р. становив 11911 грн, що майже у 2 рази перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати (6000 грн). За розміром середньої номінальної заробітної плати штатних працівників у жовтні 2021р. область посіла 18 місце серед регіонів України.

Найвищий рівень заробітної плати в області у жовтні 2021р.  спостерігався у сфері державного управління й оборони; обов`язкового соціального страхування, сфері транспорту, на підприємствах з постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, у сільському господарстві, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції, виробництві гумових і пластмасових виробів, іншої неметалевої мінеральної продукції, де заробітки працівників перевищили середній показник по області на 36,1–45,7%. Найнижчі нарахування заробітної плати зафіксовано у сфері операцій з нерухомим майном та текстильному виробництві, виробництві одягу, шкіри виробів зі шкіри та інших матеріалів (не перевищували 67,5% середнього показника по області).

Заробітна плата штатних працівників у жовтні 2021р. порівняно з вереснем 2021р. зменшилась на 3,7%, а відносно жовтня 2020р. збільшилась на 10,9%.

Індекс реальної заробітної плати у жовтні 2021р. порівняно з вереснем 2021р. становив 95,4%, відносно жовтня 2020р. – 100,7%.