Фото без описуГоловне управління статистики інформує. У січні–вересні 2021р. обсяги як експорту так і імпорту товарів в області порівняно з відповідним періодом 2020р. збільшилися у 1,6 раза  і становили: експорту – 852,7 млн.дол. США, імпорту – 706,5 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 146,2 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,21.

Серед регіонів України за обсягами експорту товарів у січні–вересні 2021р. область посіла 12 місце, імпорту – 13 місце, за індексами відповідно 5 та 1  місця.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти             із 118 країн світу.

Основним торговим партнером області в експорті товарів була  Румунія, експортні поставки до якої склали 15% загальнообласного обсягу.  У товарній структурі експорту до Румунії переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання і мінеральні продукти (63,9% і 18,2% обсягу експорту до країни відповідно).

Також значні експортні поставки здійснювалися до Польщі (13,1% загального експорту області), Туреччини (9,4%), Чехії (7,8%) та Італії (6,5%).            У товарній структурі експорту до Польші та  Туреччини переважали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, до Чехії та Італії –  продукція хімічної            та пов’язаних з нею галузей промисловості.

У  розрахунку  на  одну  особу  населення  в  області  експортовано товарів  на   627,8 дол.  США, що   відповідає   13  місцю  серед  регіонів  держави.

В імпорті товарів найбільшим партнером області була Болгарія (18,5% обласного імпорту). У товарній структурі імпорту з Болгарії  основну частку складають мінеральні продукти (97,6% обсягу імпорту з країни).

В обсягах імпорту товарів також вагомими були надходження з Польщі (9,8% обласного імпорту), Російської Федерації (9,6%), Німеччини (7,8%) та Білорусі (6,8%). У товарній структурі імпорту з Польщі та Німеччини переважали машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, Російської Федерації та Білорусі – мінеральні продукти.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив              553,1 млн.дол. США або 64,9% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з січнем–вереснем 2020р. у 1,7 раза. Імпорт товарів               з країн ЄС збільшився проти січня–вересня 2020р. у 1,8 раза і становив                 416,5 млн.дол. США або 59%  від загальнообласного обсягу імпорту.