Запровадження нових процедур поводження з ГМО, вимог до маркування продукції з ГМО захистить споживачів та дозволить уникнути правопорушень.  Порушникам, які не дотримуватимуться вимог чинного законодавства, загрожуватиме штраф.

Нові законопроекти передбачають:

- розділення повноважень державних органів задля усунення дублювання їх функцій при поводженні з ГМО,

- вдосконалення системи визначення ризиків та впливу ГМО на здоров’я людини та навколишнє середовище,

- запровадження європейських процедур реєстрації ГМО у держструктурах,

- вдосконалення вимог до маркування ГМО-товарів та нові правила контролю,

- посилення державного контролю за обігом ГМО та відповідальності за їх порушення.

Зокрема законопроектом про посилення відповідальності при поводженні з ГМО-продукцією передбачено:

- збільшення розміру штрафу залежно від порушення для громадян від 3400 до 5100 грн (зараз від 85 до 136 грн), для посадових осіб – від 3400 до 17000 грн (зараз від 119 до 170 грн),

- розробку ефективних інструментів для запобіганню правопорушенням у сфері обігу ГМО.

Також в Уряді планують встановити штраф за розміщення на ринку ГМО-продукції з порушенням вимог чинного законодавства у сумі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів для громадян і від 200 до 400 – неоподатковуваних мінімумів доходів для посадових осіб.